Retro klasika se vrací! Staré Mini je opět k dostání

Často se říká, že se všechno jednou vrátí, a to módě to platí dvojnásob. Všechny nákupní maniačky si jsou zcela vědomy toho, že pokud si vytáhnou své staré džínové bundy, plátěné tenisky a zvonové kalhoty, tak že letos s nimi rozhodně uspějí a budou naprosto stylové. Obecně se nám totiž začíná vracet retro styl, který v sobě nese nejen tyto kousky, ale také kabelky nebo velké sluneční brýle. Jenže retro styl se nevrací jen do módy, ale také do oblasti bydlení a kupodivu také do automobilového světa. Kdo by to byl tušil? Nikdo. Zkrátka retro bylo, je a bude trendy, ať se nám to líbí nebo ne. Jenže u automobilového průmyslu bychom se měli chvilku zastavit, protože přece jen je to zvláštní, když se tento styl přesune také k autům. Je libo tedy staré Mini? To je totiž kousek, který nyní musí zdobit vaši garáž! Mimo jiné bude také zdobit vás, protože kdykoliv, kdy s ním projedete třeba kolem autobusového nástupiště, lidi budou zírat a potají závidět.

Za vším stojí David Brown

David Brown nyní stojí za vrácením tohoto rozkošného broučka. Ovšem dnešní Mini, které bude brzy k dostání, je přece jen trochu zmodernizované a zelektrizované. Ve své malé továrničce tento velký automobilový nadšenec trochu upravil nestárnoucí auto Mini. Nebude se jednat o zrovna levnou záležitost, ale pokud Davida znáte, jistě víte, že vše, co z jeho dílny odejde, je naprosto geniální a hlavně zaručeně kvalitní.

Změna v původním Mini a tom novém Mini tkví především ve zcela nové karoserii. Tu totiž z původního starého Mini sebral a upravil ji do nového hliníkové podoby. Je totiž hladší, elegantnější a má také chromovanou masku chladiče a tři malá kruhová koncová světla na každém z blatníků. I podvozek nezůstal beze změn. Ten je nyní vynikající, protože prošel hned několika úpravami. Co se týče interiéru, luxus na vás doslova dýchne hned po nahlédnutí. Kůže a dřevo totiž zaručují nadčasovou eleganci.

Mohlo by se vám líbit...