Funkce moderních vozidel, které zpříjemní jízdu každodenním životem

Koupit si automobil – to je velká věc. Ještě větší věc je však koupit si takový, který patří mezi nejmodernější kousky na trhu. Pokud si jeden takový moderní vůz koupíte, očekávat můžete jene obdivy, které budete ze všech stran sklízet, ale kromě jiného lze očekávat i pohodlnější, lepší a příjemnější jízdu. Moderní vozidla totiž ukrývají funkce, o kterých ví bohužel jen málokdo, ale které mohou i z každodenní jízdy udělat zážitek.  

Mnohé funkce jsou nápomocné a ocení je prakticky všichni řidiči.  

Funkce “zastavit a stát” 

V nejednom řidiči ožívají obavy z toho, že se rozjede nechtěně zpět, zejména pokud se zastaví ve stoupání. I když si pamatujeme, že se má k tomu používat ruční brzda, některé auta si v takové chvíli umí poradit sama. Mluvíme o moderních vozidel, které schovávají funkci jménem “zastavit a stát”.  

Funkce si umí ohlídat úhel náklonu a při rozjezdu auto několik vteřin podrží zabrzděné, tudíž nedojde k žádnému nechtěnému couvání. Zejména elektrické vozy touto funkcí disponují. Elektronika umí volitelné brzdy pozdržet kdykoliv, kdy se zastaví. Třeba na semaforech tuto funkci můžete evidovat.  

Kouzelné tlačítko jsou praktickým pomocníkem 

Pokud jste v minulosti byli nuceni na zadních sedadlech převážet něco velkého, těžkého a rozměrného, víte, jak náročné je sklápění zadních sedaček. Je to často záležitost na celé dopoledne. A poté dávat sedadla do počáteční polohy – to taky není zrovna snadné.  

Naštěstí novější (a bohužel také dražší) vozy disponují samočinným sklopením druhé nebo třetí řady sedadel. Stačí tedy jenom stisknout knoflík a sedačky se samy ohnou na potřebnou ložnou plochu. Tuto funkci ocení především ženy, které si mnohdy nevěděly rady v podobných zmíněných situacích.  

Další zajímavé funkce, které oceníte 

  • Boční nášlapy pro snazší nastupování 
  • Noční oči pro lepší vidění za tmy 
  • Odemčení a zamčení vozů pomocí PIN kódu 

Mohlo by se vám líbit...