Historické škodovky vyjedou na rallye

Každý muž má své koníčky. Většinou se však jejich koníčky naprosto shodují. Muži totiž milují auta. Každý je však miluje v trochu jiné podobě. Řada z nich miluje především rychlé vozy a dali by cokoliv, aby se jednou mohli projet v takovém fantastickém závodním Ferrari nebo v jiné značce závodní automobilky. Pak je tu ovšem druhá polovina mužů a ta převážně miluje historické vozy, za které by dala hotové jmění. Jejich nejoblíbenější zálibou je to, když se mohou kochat nějakou slavnou burzou, na které se vyskytují ty nejlepší atraktivní vozy světa. Mnoho vášnivých sběratelů dává hotový majlant za to, aby takový krásný historický vůz mohl stát u nich na zahradě a kterým by se mohli kochat i závistiví sousedé.

Právě takový mužům nikdy neuniknou nejrůznější projížďky historických vozů, pakliže se konají někde v blízkém městě nebo v jeho blízkém okolí. Takový mužům ani neunikl už šestý ročník rally Bodensee Klassik, který odstartoval ke konci dubna tohoto roku. Sjeli se totiž veteráni z celého světa a ukazovali své automobily, které jsou stále tak krásné, až zrak přechází!

Mezi historickými vozy byly i dva úžasné vozy, a to Škoda 440 Spartak a Škoda Felicia

Historické vozy byly ze sbírek mnoha sběratelů, ale také se vyskytly i skvělé unikáty z různých muzeí. Většinou se také jednalo i o vozy ze síry Škoda Muzea. Startem projelo zhruba sto osmdesát posádek na břehu Bodamského jezera. Jezdilo se tři neuvěřitelné dny po celém švýcarském regionu Apenzell, po silnicích jižního Německa i po Vorlabersku.

Na silnicích jste také mohli zahlédnout nestárnoucí historické vozy Škody Auto, a to konkrétně model Felicia z roku 1961 nebi také dvoudveřový typ, a to konkrétně model 440 Spartak. Jedná se o nejúspěšnější účastníky několika veteránských soutěží nejen v Evropě, ale také v daleké Asii.

Mohlo by se vám líbit...