Jaké pokojové rostliny zpestří váš obývací pokoj?

Přemýšlíte nad tím, že zpestříte svůj obývací pokoj nějakou bytovou dekorací nebo bytovým doplňkem? Pak doporučujeme investovat do pokojových rostlin, jelikož právě pokojové rostliny jsou tím, co dokonale obývací pokoj (nebo jakoukoli jinou místnost) skvěle a okamžitě rozzáří. Navíc vám v obývacím pokoji budou čistit vzduch, což se ostatně vždycky hodí.  

Stejně jako existují pokojové rostliny, které milují stín, existují také pokojové rostliny hodící se do obývacího pokoje. Pokud potřebujete svůj obývací pokoj pořádně zpestřit, doporučujeme do něj zakomponovat hlavně níže uvedené pokojové rostliny, které jsou zkrátka do obývacího pokoje jako dělané. Přesvědčte se sami a nějakou pokojovou rostlinu si do obývacího pokoje pořiďte taky! 

Do obývacího pokoje se hodí květiny s okrasnými listy 

Pokud máte například prázdnou polici, vyplatí se na ní mít takovou květinu, která zaujme svými okrasnými, velkými listy. Takové listy navíc bývají často zbarvené, což znamená, že vám krásně domácnost, konkrétně tedy obývací pokoj, zpestří.  

K pokojovým rostlinám hodícím se do obývacího pokoje, které navíc mají okrasné listy, patří například krásná šeflera, dále také monstera, která zaplní krásně i tmavší rohy místností, kromě toho patří k těmto rostlinám i datlovník nebo z méně vzrůstných třeba alokázie či okrasná kopřiva.  

Neopovrhujte ani kvetoucími pokojovými rostlinami 

Na okenní parapety se zase hodí spíše pokojové rostliny, které kvetou do mnoha různých barevných kombinací. K těmto pokojovým rostlinám patří například poměrně náročné na péči orchideje, a to jak mini orchideje, tak orchideje klasického vzrůstu, dále také různé druhy begónií, které jsou velice snadné na údržbu a pyšní se dlouhou životností. Ke kvetoucím pokojovým rostlinám, které se hodí do obývacích pokojů, se také řadí třeba ibišek nebo africké fialky či takzvaná voskovka.  

Mohlo by se vám líbit...