Kam za sekáči v Praze

Nechcete podporovat velké obchodní módní řetězce, které svou velkovýrobou razantně škodí planetě jako takové? Přesto ale toužíte po novém kousku do svého šatníku? Nemusíte si kupovat věci ve velkých textilních buticích, musíte zamířit do takzvaných second handů, kde seženete skvělé kousky za minimální ceny. I když to nebudou kousky mnohdy nové, stejně to budou kousky na donošení, které vypadají naprosto skvěle. V mnohých second handech dokonce často narazíte na takové kousky, které pochází z dílny luxusní značky. A tak oblečení drahé značky koupíte za hubičku.  

Popularita takzvaných second handů podstatně vzrostla se zjištěním, že velké módní řetězce škodí planetě jako takové. Jelikož se dnes lidé snaží podporovat planetu a neškodit jí víc, než musí, vyřadili tak ze svých zvyků nakupování v prodejnách s oblečením. Raději začali nakupovat v sekáčích, kterých je po republice několik.  

Zamiřme však do hlavního města Prahy, kde se takových second handů nachází opravdu celá řada. Abyste však nemuseli bloudit pražskými uličkami, vybrali jsme několik z nich, do nichž se vyplatí zavítat.  

Naty šaty 

Prvním sekáčem v Praze, který je rapidně oblíbený, je second hand jménem Naty šaty. Jedná se o sekáč na pražském Karlíně, kde si najdou něco hezkého na sebe hlavně ženy. Na ně second hand míří. Každého návštěvníka nebo respektive návštěvnici překvapí milé a příjemné prostředí se stejně milou obsluhou. Pokud sem chcete zavítat, najdete sekáč v Sokolovské ulici.  

Bohemian retro 

Milujete české značky a milujete také styl z dob dávno minulých? V tom případě byste měli zamířit do sekáče na pražském Žižkově, který nese název Bohemian retro. Jedná se o second hand, kde najdete kousky, jež si třeba pamatujete ještě ze svého dětství. Ve Chvalově ulici se tak rázem dostanete do nostalgické nálady, což ostatně zpříjemní vaše nakupování. 

Mohlo by se vám líbit...