Nebezpečné pokojovky, které nepořizujte do domácností s dětmi

Kolik členů ukrývá vaše domácnost? Jsou mezi členy domácnosti i děti? Pak byste měli do svého příbytku kupovat květiny s rozvahou. Samozřejmě už dávno neplatí, že pokojové rostliny a děti nepatří pod jednu střechu, přece jenom existují druhy květin, které jsou zcela nezávadné a naprosto bezpečné i pro ty nejmenší z nás. Pravdou ale je, že se mezi jednotlivými druhy pokojových rostlin najdou i nebezpečnější druhy, na které bychom si měli dávat pozor a které bychom rozhodně neměli do domácností s dětmi kupovat. Jaké druhy to jsou? 

Vánoční hvězda 

Mnohým z nás ještě na stolech dřímá vánoční hvězda, která zdobila naši štědrovečerní tabuli. Pravdou ale je, že právě vánoční hvězda je velkým nebezpečím pro nejmenší. Děti mají tendenci olizovat její květy, což následně vede k závažným potížím se zažívacím traktem. Pokud by došlo byť k otrhání listů dětmi, je třeba jejich kůži pořádně umýt. V případě zdravotních problémů je nutné zamířit k lékaři.  

Konvalinka vonná 

I když si konvalinky většinou nepěstujeme doma v květináči, mnozí si je trhají hned, co se jim vyskytnou na zahradě. Konvalinky však nejsou rostliny, které mají v interiérech své místo. Právě naopak. Zejména v domácnostech s dětmi nemají, co dělat. Jedná se sice o vytrvalou rostlinu, která udělá velkou radost, ale zároveň může způsobit nejmenším členům domácnosti nepříjemné zdravotní problémy.  

Jmelí bílé 

Od vánočních svátků máme možná v domácnostech pověšené jmelí. Dejte si však velký pozor na to, až budete jmelí sundávat, aby se dítě náhodou nedostalo k této rostlině. Opět se totiž jedná o nebezpečnou rostlinu, která nemá co dělat v domech, kde žijí děti. I když je to symbol Vánoc, raději s tímto symbolem počkejte, až budou děti velké. Jedná se totiž o jedovatou rostlinu, tak pozor na ni. 

Mohlo by se vám líbit...