Pěstujte čemeřici, která vám bude dělat radost i v zimě

Mezi pěstiteli se najdou jedinci, kteří chtějí pěstovat jenom takové rostliny, které jim budou dělat radost i v zimě. Bohužel jen málokterá rostlina je známá tím, že kvete i v době, kdy venku panuje mráz a kdy se z nebe snáší sníh. Naštěstí se najde pár takových rostlin, mezi nimi se nachází kráska jménem čemeřice, která nevyžaduje nic speciálního, co se péče týče. I díky tomu ji může pěstovat prakticky kdokoliv, a to dokonce i začínající pěstitel.  

Čemeřice je krásná rostlina, o kterou není těžké se starat. Je však třeba dodržovat několik zásadních kroků, na základě kterých vám pokvete opravdu po celý rok, a to dokonce i v zimě, kdy většina květin spí.  

Základem správného pěstování je vhodná půda 

Pokud chcete, aby vám čemeřice krásně rostla po celý rok, měli byste jí dopřát vhodnou půdu, protože bez ní to zkrátka nepůjde. Půda je základem, naštěstí s jejím výběrem vám poradíme.  

Půdu je vhodné volit hlubší a humózní, která bude zároveň dobře propustnou. Pamatujte na to, že čemeřice nesnáší sucho, a tak ji pravidelně zalévejte a udržujte její půdu neustále vlhkou. Pozor vak na přelití, to nemá ráda žádná rostlina. U této rostliny pamatujte na to, že je dobré mít pod květináčem mističku. Přebytečná voda se totiž nesmí držet v květině, ale je důležité, aby měla voda kam odtéct.  

Další tipy pro pěstování čemeřice 

Jak jsme zmínili, čemeřice nejsou nijak náročné na péči, je však dobré dodržovat několik zásad. Patří k nim například to, že byste měli pravidelně odstraňovat poškozené nebo napadené listy. Kromě toho udržujte půdu neustále vlhkou, což ostatně bylo zmíněno výše.  

U čemeřice je skvělé, že ji můžete pěstovat jak v záhonu, tak v květináči. Je to rostlina, která vám bude dělat radost skutečně po celý rok, pokud jí tedy budete dopřávat dostatečnou zálivku. Ideální bude, když budete květinu držet v polostínu. Na zahradě tak volte místo třeba v podrostu stromu, doma zase v obýváku na poličce.  

Mohlo by se vám líbit...