Vzdušný byt je spokojená rodina

Může se to zdát jako hloupost nebo jako něco neskutečného, ale proč se nad tím doopravdy nezamyslet?

Proč je vzdušný byt tak moc důležitý?

Protože, pokud se vy cítíte dobře ve vaší domácnosti, pokud se dobře cítí i váš partner, vaše děti i návštěvy, pak máte šťastný a spokojený život. Přeci jen, občas každý z nás potřebuje mít své vlastní místečko jako „teritorium“. Místo kam se schová, když mu není dobře a chce být chvíli sám.

Jak toho docílit?

Je to vcelku jednoduché – vyvarujte se drobných dekorací, jako jsou

  • porcelánové figurky
  • figurky zvířátek
  • vystavené nádobí ve vitrínkách, když ho stejně nikdo nepoužívá
  • velkému množství otevřených poliček, kde máte drobnosti, na které se neustále práší (usnadníte si tím i úklid)
  • obskládaným okenním parapetům
  • nepořádku na stole i na kuchyňském stole
  • zbytečně velkému množství skříní a nábytku, který je nevyužíván atd.

Zkrátka aby vzdušný byt mohl dokonale plnit svou funkci, musíte mít kolem sebe spoustu volného místa, abyste se mohli takzvaně nadechnout.

Tip

Klidně si můžete třeba v ložnici a v obýváku vytyčit prostor například 2×2 nebo 3×3 metry, kde zkrátka nic nebude a toto místo, můžete považovat za prostor ke cvičení. Kde můžete posilovat, relaxovat, odpočívat na zemi vleže na karimatce. Cokoli uznáte za vhodné a bude vám dobře.

Jde totiž o to, že vám na náladě a klidu nedodá, když mezi postelí, nábytkem a vším v celém bytě, budete mít 20 – 30 cm na průchod a nic jiného. Opravdu každý by se měl v domácnosti cítit volný a nestísňován malým prostorem. Zároveň je také důležité, aby každý měl to své místečko, kam může utéct.

Co když mám opravdu malý byt nebo garsonku?

Ano, to je samozřejmě velmi těžké, řešit prostor a pohodlí například v garsonce, ale pakliže nejste nároční na život a luxus, i tak je řešení.

Stačí vám k žití postel, koupelna, malinká kuchyň a základní věci? Pak nepotřebujete gauč, křesla ani skříně, noční stolky atd. A už tím docílíte hezkého, čistého prostředí, ve kterém i za stísněných podmínek se dá krásně dýchat.

Samozřejmě ne vždy je to jednoduché a snadné. Takové řešení není pro každého. Avšak za zkoušku to stojí.

Mohlo by se vám líbit...