Vyčistěte pračku bez chemie. Oceníte to vy i vaše prádlo

Prádlo pereme každý týden, někdy i několikrát během týdne, proto je pochopitelné, že se pračka často špiní. Abyste předcházeli zapáchajícímu prádlu a zapáchající myčce, je třeba se zbavovat nečistot, jež se usazují uvnitř pračky. Například je nutné, abyste průběžně likvidovali usazený vodní kámen, plíseň nebo právě nepříjemný zápach, který většinou vede z filtru pračky, v němž se usadily bakterie. Na údržbu pračky nezapomínejte, pokud varovné signály v podobě zápachu nebo vodního kamene přehlédnete, můžete zanedlouho počítat s úmrtím vaší věrné pračky.

Zápach, vodní kámen či viditelné plísně a bakterie jsou skutečně varováním, že pračka se necítí ve své kondici. Abyste se vyhnuli drahým zásahům opravářů či ještě dražší koupi nové pračky, raději o svou pračku pečujte zvenčí i zevnitř. A my vám poradíme, jak na to.

V současné době je na trhu mnoho chemických přípravků, které dokonale ochrání pračku před nečistotami. Mnohé ženy však chemické přípravky zatracují, proto máme pár tipů na to, jak vyčistit pračku od nepříjemností snadno, rychle a bez chemikálií.

Ocet je věrný přítel a pomocník

O octu se říká, že je to pomocník na všechno. Dokáže vyleštit okna i dodat lesk psí srsti. Kromě toho dokáže i pračku vyčistit od nečistot a dokáže ji zbavit zápachu. Díky octu můžete vyčistit trubice a filtry, aniž byste pračku museli rozebrat. Staří, když do přihrádky nalijete na prací prášek, který můžete a nemusíte zasypat jedlou sodou pro lepší efekt, a do vedlejší přihrádky nalijte ocet. Ten pak může nalít i přímo do bubnu pračky.

Pračku poté pusťte na prázdno a uvidíte, jak úžasný efekt to bude mít.

Na vše ostatní postačí vlhký hadřík

Co se týče umývání gumy v pračce nebo filtru a těsnění, na všechno postačí vlhký hadřík. Stačí, když hadříkem projdete všechna místa a spáry, v nichž se usadili plísně a jiné podobné nečistoty.

Mohlo by se vám líbit...