Něco půjčeného, i to musí mít nevěsta. Co by to mohlo být?

Každá nevěsta se snaží o to, aby její den byl ten nejkrásnější ze všech. Proto nic nenechává náhodám, respektive pověrám. Zejména si české nevěsty dbají na to, aby ve svůj svatební den měly něco modrého, něco půjčeného, něco starého a něco nového. Nabízí se otázka, kde se tento zvyk sebral, ale na to možná ani nechceme znát odpověď. Pravdou je, že nevěsty se tímto zvykem řídí, a tak ve svůj svatební den přesně všechno chtějí mít. Někdy je však těžké zvolit si, co bude půjčené, co bude nové, co bude modré a co bude staré. Zaměřme se nyní na to půjčené a prozraďme si, co nevěsty půjčeného mohou na sobě mít.

Jak již bylo zmíněno, nevěsty jsou poměrně pověrčivé a nedovolí ani pověrám, aby jim jejich svatební den překazily. Podívejme se proto na to, co půjčeného může nevěsta na sobě mít ve svůj velký svatební den.

Šaty

Půjčené mohou být jednoznačně šaty. Svatební šaty jsou poměrně drahý špás a ne všechny nevěsty chtějí investovat tisíce korun do jedněch šatů, které už nikdy v životě nemusí obléknout. A tak si šaty raději půjčují. Tím pádem mají hned odbytou půjčenou věc, o tom není sporu.

Šperky

Pokud si však nevěsty šaty kupují a nepůjčují, nabízí se otázka, co dalšího může být půjčené? Co třeba šperky? Šperky jsou jednoznačně to, co půjčené být může. Obvykle si je půjčujeme jen od našich blízkých, ale taktéž chceme mít na sobě něco drahého, a tak si půjčujeme i z mnohých šperkařství a zlatnictví. Nejlépe ale uděláme, pokud si něco půjčíme třeba od babičky. Pokud si její náušnice vezmeme v den svatby, najednou máme jak něco půjčeného, tak něco starého. To jsou dvě mouchy jednou ranou, dámy!

Sponky

Pakliže si necháváte dělat účes u kadeřnice, často vám půjčí sponky, které však musíte vrátit. I to můžete brát jako něco půjčeného, i v takovém případě to platí.

Mohlo by se vám líbit...