Jak si zařídit domov do anglického stylu. Žijte jako na anglickém venkově

Zařídit si interiér do podoby, s jakou budete spokojení, není jen tak. Člověk si zkrátka musí najít ten svůj styl, který mu bude sympatický a ve kterém se bude cítit příjemně. Jednou z možností, do jakého stylu zařídit svůj interiér je anglický styl. Jedná se o působivý styl anglického venkova, díky kterému si budete připadat i ve velkém město jako na předměstí nějaké krásné vesnice. Tak idylicky bude váš interiér vypadat. Otázkou je, co konkrétně si domů pořídit.  

Obecně je anglický styl synonymem něžné romantiky. Není to jenom o kýčovitých prvcích, které jsou výhradně ze dřeva. Anglický styl bydlení je synonymem pro nedbalé kouzlo starých designových kousků, které jenom doplní černý čaj s mlékem a hořícím krbem u nohou.  

Jak si zařídit kuchyni v anglickém stylu 

Veškeré zařizování začíná v kuchyni. Pokud byste si chtěli vykouzlit opravdu idylické zázemí, vsaďte na klasické dřevěné parkety nebo dubová omšelá prkna. Ta vykouzlí přesně tu pravou venkovskou atmosféru. Co se týče kuchyňské linky, ta překvapí jantarovou, také karamelovou a medovou barvou dřeva, jež by měla mít ideálně vyřezávané prvky nebo tepané, případně keramické úchyty.  

Vzhůru do obývacího pokoje 

Pokud bychom se měli z idylické kuchyně přesunout do obývacího pokoje, v tomto případě vždycky sázejte na útulnost. Ideální je kožená sedačka, kterou umístíte doprostřed obývacího pokoje. Stěny by měly být plné tapet, nábytek obecně by měl být z tmavého dřeva. Lampičkám ať nechybí textilní stínítka a zrcadlo – to ať je dominantou vašeho obývacího pokoje.  

To hlavní v obývacím pokoji by však měl představovat krb. V současné době se jedná o designový prvek, na který nedá spousta lidí dopustit. Právě krb je nedílnou součástí anglicky zařízené domácnosti. Proto pokud vám v obývacím pokoji bude chybět, je to velká chyba. Dnes máte naštěstí na výběr. Pokud už nemůžete krb instalovat do vašeho příbytku, k dostání jsou jeho různé elektrické alternativy.  

Mohlo by se vám líbit...