Komoda ve stylu Provence se postará o prosvětlení vašeho prostoru

Když si budete přát pro svůj interiér prvek, který je zcela nadčasový, dříve nebo později se vám vybaví Provence. Právě tento styl je v bytovém designu stále oblíbenější. Nepodléhá trendům, je harmonický, nabízí klidné zázemí. Co byste řekli osobité komodě?  

Hrajeme si s barvami 

Francouzský styl se vyznačuje používáním bílé, ale také pastelových barev. Přejete si originální pojetí domova, kde vám bude vždy příjemně? Zkuste tyto barvy vpustit i do vašeho interiéru. Styl se sjednotí právě použitím bílé. Ta se hodí nejen pro výmalbu pokojů, ale také pro dvířka kuchyňské linky, nebo třeba pro bytové dekorace. Když se do toho pustíte, objevíte krásu pastelových barev naplno.  

Pastelově modrou můžete zkombinovat s věčnou levandulovou, která je pro Provence typická. Přivítat můžete ale také jemně zelenou, nebo růžovou. Pastelové odstíny se hodí nejen pro bytové textilie.  

Komoda, kterou si opravíte sami 

Přejete si komodu pro ložní prádlo, oblečení, nebo třeba drobné předměty do domácnosti? Není potřeba utrácet horentní sumy, abyste si tento kousek vychutnali. Stačí si na bleším trhu, na internetu, nebo na sociálních sítích vyhlédnout starší kousek nábytku, který si budete renovovat zcela sami.  

Stačí jen obrousit a natřít 

Není to přitom vůbec složité. Pokud je nábytek bez větších vad, stačí jej pouze obrousit. Vidíte-li větší vady na kráse, bude potřeba ještě přejít ke tmelení. Po vyschnutí tmelu již budete přistupovat k natírání. Dopřejte komodě alespoň dva nátěry. Tři jsou ale optimální, aby byla podoba nábytku skutečně jednotná. Používejte speciální barvy na dřevo v pastelových barvách. Pokud budete chystat novou podobu nábytku do pokoje pro malé dítě, zvolte barvy, které se používají také na dětské hračky.  

Veselá komoda bude dokonalá, když jí pořídíte barevné úchytky. Třeba v mnoha barvách.  

Mohlo by se vám líbit...