Podle čeho vybrat opravdu kvalitní tričko?

Koupit si kousek oblečení dnes není zrovna snadné. Nabídka obchodů je totiž rozmanitá a velice široká a člověk se v nabízeném množství opravdu nemůže vyznat. Zejména, pokud prahne jenom po kvalitním kousku a nemá zájem o nekvalitní výrobek, který by vydržel sotva dvě vyprání. Pokud se s podobným problémem potýkáte, prozradíme vám, jak kupříkladu kvalitní tričko poznat.  

Poznejte gramáž 

Při výběru kvalitního trička hraje roli několik faktorů. Předně roční období, ve kterém chcete tričko nosit. Ano, je rozdíl, jestli si tričko obléknete na jaro, v létě nebo na zimu. Vedle toho poznejte gramáž. Tu bohužel mnoho lidí v potaz opravdu nebere. Spousta lidí si totiž neví představit, co to gramáž vlastně je.  

Jedná se se o hmotnost daného textilu přepočtenou na metr čtvereční. V praxi platí, že čím je gramáž nižší, tím je tričko průsvitnější, a tedy i méně kvalitní. U velké gramáže je tričko pevné a hezky drží tvar.  

Z Jakého materiálu je tričko vyrobeno? 

Velkou roli hraje samozřejmě i materiál, ze kterého je tričko vyrobeno. Dnes rozlišujeme přírodní a umělá vlákna, z nichž je pomyslnou trefou do černého samozřejmě ta přírodní alternativa. Bohužel se kupříkladu do takové bavlny přidává i elastan, který její hodnotu značně znehodnocuje. 

Hojně se setkáte také s polyesterem, což je synteticky vyrobené vlákno, které je velice podobné hedvábí. Pyšní se tím, že málo saje a že naopak velice rychle schne.  

Rozměry jsou klíčové 

Abyste tričko opravdu nosily, musí vám dokonale padnout. I to je jeden z faktorů poukazujících na kvalitu. Nikdy se však nespoléhejte na vaši velikost. Každá značka zastává ve velikostech trochu jiný názor, proto pokud vám velikost S padne u jedné značky, u druhé vám nutně padnout nemusí.  

V ideálním případě dobře měřte. Mějte na paměti své rozměry, konkrétně délku a šířku přes prsa a s těmito údaji zamiřte do obchodů.  

Mohlo by se vám líbit...